Recenze Thorma

Přidáno: 3. prosince 2012

(naposledy upraveno 3. prosince 2012)

• výhřevnost
  • velké okénko
  • pokud se vnitřní šamot začerní, tak se sám při dalším zatopení vyčistí
  • I po 3 letech nekorodují a vypadají jako nové

Kamna používáme 3 roky a jsou skutečně perfektní. Díky externímu přívodu vzduchu bezvadně hoří a okamžitě vytopí prostor. Vypadají moc hezky a dají se natočit (model exclusive).

Přidáno: 2. prosince 2012

• Perfektní

Přidáno: 1. prosince 2012

• Jsem moc spokojena

jen lepe balit nebo lepši přeprava

Přidáno: 25. listopadu 2012

• Doplňuji recenzi z 26.10.2010 O topení hnědým uhlím ořech 1.
  • Tato kamna jsou schopna poloautomatického bezobslužného provozu, při odhořívání uhlí shora dolů. To je obrovská výhoda, toto mnoho kamen neumí. Při užití hnědého uhlí ořech jedna dosahují bez nutnosti přikládat celkové výhřevnosti 10-12 hodin. Nejlépe pracují s uhlím hnědým, černé uhlí je lépe míchat s hnědým pro lepší prohoření. Nicméně při užití uhlí černého dosahují kamna celkové výhřevnosti 12-20 hodin.
  • Výhody odhořívání uhlí shora dolů v těchto kamnech.
  • Bezobslužnost, stačí jednou nasypat.
  • Čistota spalování vyjma rozhoření se z komína nekouří.
  • Komín i kouřovod se nezanáší, stačí čistit 1 krát ročně.
  • Při vyšších venkovních teplotách stačí plnit kamna do poloviny a nahoře na uhlí se zatopí dřevem.
  • Po důkladném rozhoření kamen je možné pomocí klapek nastavit velké množství různých způsobů průběhu této reakce, dle toho zda chceme delší výhřevnost nebo kratší ale intenzivní atd.
  • nic.

Pro ty, kteří chtějí takto topit v těchto kamnech uvedu stručný návod do začátku.
Odhořívání shora.
Nasypte do kamen na čistý rošt uhlí (ořech 1) horními dvířky a to do třetiny poloviny šachty nebo celá kamna cca max 5-10 cm pod spodní okraj horních dvířek. Na násyp dáte noviny třísky šišky drobná dřívka a hrst uhlíků. Palivo na násypu uhlí zapálíte a horní dvířka ihned zavřete a klapku na nich úplně otevřete, pokud se kamna hůře rozbíhají nebo chcete vyšší výhřevnost pak ji dejte na polovinu.(tzn. z poloviny otevřená a z poloviny zavřená) Spodní dvířka kamen nechte otevřená dokud se kamna řádně nerozhoří. Asi za 15-20 minut pokud kamna již řádně hoří spodní dvířka zavřete a klapku na nich nechte úplně otevřenou a kamna nechte dále sama hořet. Asi za dalších 30-60 minut pokud kamna dobře hoří spodní klapku dejte na polovinu, (pokud kamna hoří prudce můžete přivřít i víc ne však úplně uzavřít,) pokud kamna hoří špatně pak vzduch spodní klapkou přidejte a po rozhoření opět uberte, nejlépe na polovinu. Pokud jsou kamna plná uhlí nenechte spodní klapku úplně otevřenou po celou dobu topení, kamna by se mohla žárem poškodit. Pakliže tedy kamna po stažení spodní klapky plynule hoří nechte za průběžného dozoru vyhořet. Pokud by se příliš žhavila přivřete o něco vzduch spodní růžicí a horní můžete pootevřít.
Kamna takto spalují uhlí samostatně bez obsluhy. Potom budˇ opakujete nebo proroštujete a můžete pokračovat klasickým přikládáním. ( Uhlí prohoří za cca3 hodiny, kamna pak topí dál sama bez nutnosti přikládat formou stáložáru dalších 7-9 hodin celkově tedy hřejí 10-12 hodin.)

Kdo chce takto topit:
1. Nová kamna neopomeňte napřed zaběhnout jen dřevem.
2. Je dobré si pořídit hranatý násypný uhlák.
3. Dobře ukotvěte zajistěte kouřovody proti samovolnému uvolnění, drátkem, šroubkem atd.
4. Nejvhodnějším palivem pro odhořívání shora je hnědé uhlí ořech 1.
Tato kamna jsem si koupil znovu, jsem s nimi moc spokojen, svým výkonem a minimální obsluhou lehce konkurují jiným o dost dražším modelům.

Přidáno: 17. listopadu 2012

• Výkon.
  • Prostor na ohřívání jídla.
  • Vzhled.
  • Zalepování mřížky sekundárního vzduchu při pouhém žhavení, což je ale asi normální.

Výkon.
Prostor na ohřívání jídla.
Vzhled.
Spokojenost s výrobkem.
Výrobek se obsluhuje dobře a plní požadované.
Lze doporučit.

Ověřený zákazník krbyplus.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 14. listopadu 2012

Zakoupeno v krbyplus.cz

• Dobré řemeslnické zpracování, vysoká účinnost. Zřejmě dobře technicky vyřešeny přívody vzduchů, neboť sklo zůstává při topení kvalitním palivem stále čiré...
  • chvíli si budu muset zvykat na dvířka se zavírací pružinou, při vymetání kamen bych potřeboval třetí ruku :o)

Za ty peníze super kamínka, které s přehledem vytopí patrovou chatu s cca 130 m3

Thorma Gent černá

Thorma Gent černá

Ověřený zákazník Market-online.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 12. listopadu 2012

Zakoupeno v Market-online.cz

• rychle ohřívá prostor
  • zatím žádné

Výrobek vypadá na pohled velice pěkně,elegantní vzhled,zatím jsem velice spokojená

Přidáno: 12. listopadu 2012

Zakoupeno v Krbova-kamna.com

• naprosto vyhovující v této kategorii

spokojen doporučuji

Přidáno: 5. listopadu 2012

Zakoupeno v Krbova-kamna.com

• vykoupena maličko nižší kvalitou
  • dlouho se vypaluje nátěr

vzhledem k ceně - velmi dobré

Přidáno: 5. listopadu 2012

Zakoupeno v Krbova-kamna.com

• Pěkný desig, vysoká účinnost, malá spotřeba dřeva
  • nemám

Kamna jsme koupili na doporučení a určitě jsme neudělali chybu. Doporučuji všem, za velmi přijatelnou cenu dostanete určitě kvalitní a vysoce funkční kamna.

THORMA ÖKONOM 85 FIKO De Luxe pravý bílý

THORMA ÖKONOM 85 FIKO De Luxe pravý bílý

Přidáno: 27. října 2012

• Cena vs. užitná hodnota,

V dané cenové kategorii jde o sporák, který svou službu vykoná a tza přijatelnou cenu. Je pravda, že příliš parády nenadělá, ale o to se snad ani nemá pokoušet. Máme jej na chatě, kde funguje bezpeoblémově, trouba peče skvěle, přikládací prostorj je vyřešen praktičtěji, než na starém sporáku. Nenalezl jsem žádnou vadu, jdiná připomínka by mohla k detailům dílenského zpraciování, ale v této cenové kategorii bych si uměl představit i mnohem větší chyby na kráse.

Přidáno: 23. října 2012

(naposledy upraveno 23. října 2012)

• nezabírají hodně místa

Jsem spokojená

Přidáno: 21. října 2012

• uspra mista,vzhled
  • dobra vyhrevnost

krbova kamna jsem vyzkousel ale zatim nemuzu na 100% rict vic jestli pro nebo proti chce to cas vyzkouset

Přidáno: 17. října 2012

• Zajímavý disain,vzhledem k nnízké spotřebě paliva až neuvěřitelně velký výkon,výborné reagují na externí přívod vzduchu. Tohle se slovákům opravdu povedlo.Všechna čest :)

Máme tyto krbová kamna v provozu týden a zatím jsme velice spokojeni.

Přidáno: 13. října 2012

• Dobrá cena

S kamny od tohoto výrobce jsem spokojená

Přidáno: 11. října 2012

• levné, snadná obsluha, zaberou málo prostoru, perfektní výhřevnost

původně prozatímní řešení, které už nebudu měnit z důvodu totální spokojenosti.Topím jen dřevem + při velkých mrazech brigety na noc.

Ověřený zákazník Euroshopy.eu Ověřený zákazník

Přidáno: 10. října 2012

Zakoupeno v Euroshopy.eu

• Tyto kamna jsme si vybraly z důvodů velikosti a výřevnosti.

Tyto kamna znám už z dřívějška a byl jsem s nima spokojen proto jsem se rozhodl že je koupím. Určitě doporučiji všem.

Ověřený zákazník krbyplus.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 8. října 2012

Zakoupeno v krbyplus.cz

Thorma Milano II černá

Thorma Milano II černá

Přidáno: 3. října 2012

Zakoupeno v Krbova-kamna.com

Líbí se mi. Jsou vysoce funkční.

Přidáno: 3. října 2012

Zakoupeno v Krbova-kamna.com

Krátká doba na hodnocení, doporučuji hlavně koupit klapku kouřovodu na odtah spalin do komína. Výrobce ji neosazuje.

Zobrazuji 381 - 400 ze 433 recenzí 1...18 19 [ 20 ] 21 22