Recenze Thorma

Přidáno: 10. října 2011

• Parádní vzhled,dají se otáčet,velké sklo
  • Otevírání a regulace ohně-při roztopení jsou horké a špatně se ovládají,chtělo by to nějakou hmotu,která se např.používá na pánve.

Velice dobrý výrobek,kvalita provedení by mohla být lepší.

Přidáno: 6. října 2011

(naposledy upraveno 9. října 2011)

Tak jsme začali topit.Podívaná je to parádní.Dlouhý oheň.Topí velice dobře,vytápíme cca 130m3 a při 10 st.venku je to příjemné spojení plamenu a tepla.Tyto kamna mohu zatím jen doporučit.Do moderního interiéru se hodí lépe než hranatá a nebo litinová kamna.Snadno se přikládá i čistí,mají odnímatelný rošt a vše se v pohodě vejde do popelníku.Zatím teda spokojenost

Přidáno: 23. září 2011

(naposledy upraveno 23. září 2011)

• Velmi pěkný vzhled,kamna lze i během topení otáčet,otáčení má 5 poloh,otočení asi o 90 stupnu,popelník,přípojení ext.vzduchu,celkem kvalitní provedení,vše potřebné je ukryto za dvířky,exterení i interiérové sání se reguluje jednou klapkou,jejíž ovládání je za dvířky a dostupné pod nimi,samozavírací dvířka,velké prosklení,dobře zabaleno pro expedici.
  • Malá délka polen,jen 25 cm,je možné stavět dřevo,slovenský návod je velmi jednoduchý,ba až ptimitivní,bez vyobrazení,popisu apod.

Zatím jsme ve stadiu před připojením,takže nemohu popsat provoz,ale jakmile se tak stane doplním hodnocení.Každopádně první dojem je bezvadný.Máme je v rohu a je to paráda.Pokud budou topit jako vypadají tak jim dám 100%.

Thorma Skal II černá

Thorma Skal II černá

Ověřený zákazník A koupelny A topení Ověřený zákazník

Přidáno: 4. srpna 2011

Zakoupeno v A koupelny A topení

• malá kamínka s velkým výkonem, dobrá kvalita zpracování

Kvalitní za dobrou cenu

• Dobrá cena.
  • Vhodná do malé chaty.
  • Nenáročná na údržbu.
  • Menší výhřevnost.

Koupí krbových kamen Thorma GENT získáte krásný doplněk do menších prostorů jako doplnkové topení.Tyto krbová kamna slouží pouze na přitopení v chladnějších mezidobích na jaře a napodzim.Topení dřevem je velice výhodné když máte k dispozici odpadové dřevo ze sadu nebo ze zahrady. V sychravém počasí, když rozděláte oheň v krbových kamnech, tak je to nádhera, která vás uchvátí svou nevšedností a příjemným sálavým teplem.Plameny pak vykouzlí kouzelnou kulisu, na kterou se člověk dívá skoro jako na televizi. Praskání hořícího dřeva je velmi sugestivní a příjemné, Krbovky jsou vhodné tam, kde není možno vybudovat krb, ale vy chcete mit opravdový oheň. Topení a údržba je velice jednoduchá, stačí kamna pravidelně čístit od popela a topit suchým dřevem nařezaným a naštípaným tak, aby se dobře vešlo dovnitř krbovek. Za nabýzenou cenu získáte velmi pěknou a užitečnou věc.

Přidáno: 26. října 2010

(naposledy upraveno 26. října 2010)

• Možnost kontinuálního provozu při užití hnědouhelných briket.
  • 1krát denně vždy po práci cca v 15:00 hod.jsem zatopil a vyhodil popel. Brikety hřejí po zatažení klapek pasivně až do druhého dne a ve dvou menších pokojích se starými netěsnými okny mi udrželi teplotu i 20st.C v zimě.(myslím do druhého dne do 15:00 bez topení)
  • Po přiložení br.a proroštování chytly cca do 5 minut a cyklus se mohl zopakovat bez papíru a dřeva.Kuriozita: Několikrát mi chytly i po dvou dnech jen z uhlíků bez podpalování. S H uhlím je to horší ale to není chyba kamen.
  • Možnost topit ekologicky primár na minimum sek. vzduch na max. z komínu nevidíte nic a kamna jedou naplno. Tímto topením též odpadá čištění kouřovodu, čistím jej jedenkrát ročně. Sazí z komínu po celé topné sezóně (topím cca 7-8 měsíců) je zhruba jeden kyblík, ale záleží též na palivu a způsobu topení.
  • Zatažením klapek po skon. topení hřejí jako radiátor až do druhého dne.
  • Jsouli v aktivní fázi uvařím si na nich vodu na čaj kafe. Asi litrová smaltová konvička je-li plná vaří za asi 15 minut,dle topení.
  • V zimě mi suší promočené boty či oděv.
  • Nemají sklo a tak odpadá nutnost jeho občasného čištění.
  • Slouží mi bez poruch už mnoho let.
  • Původně jsem si je pořídil jako dočasné topení než se zavede např. plyn či něco jiného po letech užívání se jich ale dosud nechci
  • vzdát.

Možnost dlouhodobého spolehlivého provozu.
Snadná obsluha.
Dobrá akumulace tepla.(při zatažených růžicích-klapkách)
Snadné roztopení, nebo restart (brikety) bez sl. roztápění.
Možnost topit ekologicky= zanesení kouřovodů a komínu je minimální.
Možnost nastavit různé režimy spalování.(dle paliva a potřeby)
Nezávislost na jednom druhu paliva.
Mnohaletá životnost.
Možnost sušení oděvů obuvi,pečiva (pozor na bezpečnost!)
Možnost ohřevu vody, v pasivní fázi udrží pokrm teplý.
Výborná cena.(viděl jsem i do tří tisíc)
I když výrobce nedoporučuje, lze užít i jako hlavní topení.
Máte-li dvoje a postavíte-li je do vzájemně vzdálenějších místností
vytopíte i větší plochu bez užití slož. dra. technolo. pouze přirozenou cirkulací vzduchu.
Lze užít i teplovzdušný výměník na kouřovod tzv.čert, dědek.
Je-li dobrý komín fungují i s delším kouřovodem spolehlivě.
K vytápění malého domku, bytu, chaty ideální.

Jessica007 Jessica007

Přidáno: 6. května 2010

• výborný poměr výkonu a ceny
  • kvalitní, ale přitom levná kamna
  • na uhlí, dřevo i brikety
  • vhodná pro toho, kdo nechce klasická krbová kamna
  • jedny z nejlevnějších a přitom kvalitních kamen, co se u nás asi dají koupit
  • zaberou relativně málo místa
  • tradiční kamna
  • osvědčená značka kamen - Petry
  • nemusí se tak často přikládat jako u klasických krbových kamen, protože se v nich dá topit právě nejen dřevem
  • výběr barev

Tato kamna v hnědé barvě jsem měla opravdu hodně dlouhá léta a velmi aktivně je používala. Jsou to velice dobrá kamna, dá se v nich topit uhlím, briketami i dřívím. Dobře se do nich přikládá a proti krbovým kamnům mají tu výhodu, že se v nich dá topit briketami, uhlím i dřívím, samozřejmě se v nich dají spálit třeba papírové odpadky a další odpadky, které se pálit mohou. Sice nemají sklo, takže není vidět plápolající oheň, ale určitě se do nich lépe přikládá (tedy nelze do nich dávat třeba větší špalky dřeva - toto je jiný typ kamen) a také jsou větší možnosti, co do nich přiložit. Vždy jsem je roztápěla tak, že jsem dala třeba dřevo v novinách nebo pevný podpalovač podpalovač spodními dvířky do kamen a zapálila. Pak se spodní dvířka zavřou, ale musí se nechat trochu otevřená škvíra na dvířkách, aby mohl jít do kamen vzduch, protože jak známo, kyslík podporuje hoření a také se při něm spotřebovává, takže i podle toho se může nechávat větší či menší otvor, kterým proudí do kamen vzduch. S těmito kamny jsem byla vždy spokojená, i když v současnosti v kamnech netopím a opravdu mi to vůbec nechybí, ale tato kamna Petry jednoznačně doporučuji. Navíc je i výběr barev. Jejich výhodou, protože se v nich nemusí topit jen dřevem jako v klasických krbových kamnech, je i to, že se nemusí tak často přikládat. A to je velká výhoda. Oheň hned nevyhasne a co si tedy přát za tak krásnou cenu, když nám v nich oheň bude plát :).

Přidáno: 1. října 2009

(naposledy upraveno 1. října 2009)

• vše

100 procent